Наша історія

“По тому, як людина — від перших проблисків свідомості до останнього подиху – ставиться до своєї школи, судять про її внутрішню культуру і благородство, про її здатність дорожити честю і славою свого народу…

Школа завжди повинна бути важливим вогнищем мудрості народу…”

В.О. Сухомлинський

Школавічне вогнище краси. У спогадах кожної людини вона зберігається, як краса дитинства, краса думки, краса пізнання, краса благородного вчинку, краса мудрості. І якщо в когось зі школою пов’язані певні прикрощі, — відкиньте їх геть. Згадайте, як вперше ви прийшли до школи. Згадайте запах квітів на святі Першого дзвоника. Згадайте, як трепетно ви переживали перші досягнення і перші невдачі. Згадайте прощання зі школою, і нехай ви за знаннями вважалися „посереднім” учнем, але ви усвідомили свою велич як мислячої людини, відчули, як горить серце в полум’ї любові і натхнення. Тому ви, чи тридцятирічні, чи п’ятдесятирічні громадяни, згадавши своє дитинство, можете прийти до школи і побачити світ, яким ви бачили його у шкільну пору.

Історія нашої школи почалася ще у 1991 році з назвою Лозянська ЗОШ І-ІІ ст. №2, далі у 2013 році на на базі Лозянської №2 загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів результаті реорганізації був  заснований Лозянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад»  (надалі іменується - навчально-виховний комплекс), який у січні 2021 року перейменовано у Лозянський заклад загальної середньої очвіти І-ІІ ступенів Міжгірської селищної ради.

Зараз нашому закладу тридцять років. Протягом цього періоду він славився своїми вихованцями. Багато випускників стали вчителями, лікарями. Але найбільше тішить наших вчителів те, що випускники з теплотою відгукуються про школу, з гідністю називають себе учнями Лозянської школи. Отже, шкільні роки в їх думках залишились як джерело порядності і вихованості.

Кожного року наш заклад приймає маленьких дітей на свій поріг навчання, прагнучи, щоб усі дорослі, віддаючи своїх дітей і внуків до нас, знали: тут дитина навчиться здобувати знання, торкнеться прекрасного, переживатиме високі почуття. Кожного року тут навчається приблизно 125 учнів. Ми, вчителі, часто запитуємо: „А чи цікаво дітям В школі?” Йдеться і про пізнання навколишнього світу, і про багатства науки й мистецтва, і про дозвілля. А у відповідь — події, до яких байдужих в школі не було: особливим День учня, День Святого Валентина, Свято Миколая, Нового року,  предметні олімпіади і тижні, конкурси знавців,  екскурсії, походи, поїздки… І все це проходило через думки, інтелектуальні інтереси і творчість учнів і вчителів. Взаємовідносини, які створились у колективі школи, підбивають ідеї нашого буття і нашої спрямованості до духовного збагачення.