Дошкільний підрозділ

Організація освітнього процесу у дошкільному підрозділі

Лозянського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів

у  2021-2022 навчальному році

Організація освітньої діяльності в закладі дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році здійснюється відповідно до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положення про заклад дошкільної освіти (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2021 р. № 86), Базового компонента дошкільної освіти (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 12.01.2021 р. № 33), інструктивно-методичних рекомендацій «Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році (лист МОН України від 10.08.2021 р. № 1/9-406) та інших нормативно-правових актів.

На основі Базового компонента дошкільної освіти і обраних освітніх програм змісту освіти, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, з урахуванням актуальної суспільно-політичної , соціально-економічної, екологічної ситуації в країні та з метою підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її поступального інноваційного розвитку , у 2021-2022 навчальному використовуються такі змістові напрями:

- патріотичне виховання;

- екологічне виховання;

- формування основ здорового способу життя;

- комунікативно-мовленнєвий розвиток дошкільників.

Організація життєдіяльності дітей

Відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2021 р. № 86), навчальний рік у ньому розпочинається 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня. З 1 липня по 31 серпня триває літній оздоровчий період, під час якого освітня робота формується відповідно інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України .

У період канікул з дітьми проводиться фізкультурно-оздоровча і художньо-естетична робота .

Складаючи розклад занять, враховано гранично допустиме навчальне навантаження на дитину, що встановлено наказом МОН України від 20.04. 2015р. «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності». Також у закладі дотримуються домірних віку норми тривалості занять, передбачити раціональне чергування видів діяльності на кожну з них (розумова, рухова, практично-прикладна ) та доцільне використання місць для проведення занять (ігрового, фізкультурного майданчика ).  3 заняття проводяться на свіжому повітрі у інші режимні моменти ; завдання з логіко-математичного розвитку реалізується не лише на спеціально організованих заняттях ,а й інтегруються у інші види діяльності дітей протягом дня .

Заклад працює в україномовному режимі . У навчальному закладі встановлено 5-денний навчальний тиждень .

У першій половині дня рівномірно розподіляються всі види активності за основними лініями розвитку залежно від бажань та інтересу дітей .

Так як у закладі група різновікова, то під час занять робиться поділ на  вікові підгрупи, тому тривалість спеціально організованих фронтальних занять становить відповідно:

- молодша підгрупа – від 15 до 20 хвилин ;

- середня підгрупа    – від 20 до 25 хвилин ;

- старша група           – від 25 до 30 хвилин ;

Тривалість перерв між заняттями – менше 10 хвилин.